Transsib. Przygotowania czas zacząć!

Transsib. Mapa 2

W końcu!

Mogę powiedzieć, że z etapu przygotowań do przygotowań, nareszcie przeszedłem do etapu zasadniczych przygotowań. Oznacza to, ni mniej, ni więcej, że zaklepałem urlop w pracy i ustaliłem datę rozpoczęcia podróży :)
Wyjazd w poniedziałek, 8. września, powrót w sobotę, 4. października.

Ostatnie dwa dni upłynęły na kupowaniu biletów. O ile najmniejszych problemów nie było z lotniczymi, tak z biletami kolejowymi, a w zasadzie z płatnościami za nie, jest jeden wielki dramat. Zwykłe karty kredytowe niestety nie działają, niezbędny jest plastik posiadający zabezpieczenie 3D Secure, a i to nie gwarantuje powodzenia. Udało się, jak na razie, kupić jedynie bilet z Moskwy do Nowosybirska.

Delikatnej zmianie uległa też trasa wycieczki – niestety, nie będzie dane przepłynąć nam Bajkału wodolotem. RAKIETA, z Sewerobajkalska do Irkucka kursuje tylko do końca sierpnia. Przez to wycieczka zrobi się nam trochę bardziej standardowa, czyli pojedziemy pociągiem bezpośrednio do Irkucka, stamtąd zrobimy wypad na wyspę Olchon, potem kurs krugobajkałą (zabytkową koleją wzdłuż południowo-zachodniego brzegu Bajkału) i podróż do Mongolii. Wypadnie nam trasa BAM (bajkalsko-amurska). Nowa mapka poniżej.

Transsib 2

Plan na najbliższe dni to walka z rzd.ru i próby zakupu biletu z Nowosybirska do Irkucka, załatwianie wiz i ogarnianie noclegów.

W następnym poście wrzucę trochę szczegółów nt. samej wyprawy.

No Comments