Transsib. Powoli, ale do przodu

Transsib. Mapa 2

Bilety wstępnie ogarnięte. A przynajmniej część z nich. Ta część, którą można uznać za dobry start i która uniemożliwia już odwrót ;)

Na chwilę obecną mamy bilety na trasie Warszawa – Moskwa – Nowosybirsk – Irkuck – Moskwa – Warszawa. Do kupienia, jeszcze w PL będzie bilet relacji Władywostok – Irkuck, z tym, że to przed samym wyjazdem, ze względu na specyfikę kupowania biletów przez rzd.ru, czyli maksymalnie 45 dni przed datą odjazdu.
Reszta podróży (Irkuck – Ułanbator – Pekin – Harbin – Władywostok) będzie totalnie improwizowana! Oby nam czasu nie brakło!

Dzisiaj też był dzień składania podań o wizy. Odpadła nam wiza mongolska (o czym pisałem w lipcu), do Rosji potrzebujemy dwukrotnej + wiza chińska. Rosja wprowadziła rejonizację, czyli mając zameldowanie na podkarpaciu wiza załatwiana jest w konsulacie w Krakowie. To i brak czasu na dostosowywanie się do godzin otwarcia i wymogów proceduralnych przy występowaniu o wizy, skłoniły mnie do skorzystania z pośrednika. Wybór firm jest spory, cenowo też nie ma dramatu, a całą sprawę dało radę załatwić w pół godziny potrzebnych na dojechanie do siedziby i wypełnienie wniosku. Odbiór wiz na początku września.

Obiecałem parę szczegółów dotyczących podróży. Więc tak:
– wylatujemy z Warszawy do Moskwy 8. września, o 12:40, lądujemy w Moskwie tego samego dnia o 16:40 (czas lokalny),
– wyjazd z Moskwy Jarosławskiej 9. września o 0:35, przyjazd do Nowosybirska 11. września, o 11:32,
– w Nowosybirsku spędzamy raptem pół dnia, przystanek na rozprostowanie kości, odpoczynek od pociągu, zobaczenie czegoś i uzupełnienie zapasów,
– z Nowosybirska wyjeżdżamy 11. września o 23:04, w Irkucku jesteśmy w sobotę, 13. września, o 8:08. W Warszawie będzie wtedy 1:08 :)
– z Władywostoku chcemy wyjechać 30. września o 19:10, do Irkucka dojechalibyśmy 3. października o 18:35,
– 4. października wylatujemy z Irkucka o 13:00, w Moskwie, po 6 h lotu jesteśmy o 14:05. Niemal 5 h oczekiwania i o 18:50 lecimy do Warszawy.

Tyle konkretów na chwilę obecną.

Mamy 17 dni na trasę: Irkuck – Ułanbator – Pekin – Harbin – Władywostok i zwiedzanie po drodze. Do zrobienia, o ile nie będzie problemów z transportem.

Koszty per osoba, na dzień dzisiejszy:
– samolot Warszawa – Moskwa – Warszawa (Aerofłot): 840 zł
– samolot Irkuck – Moskwa (Aerofłot): 930 zł
– pociąg Moskwa – Nowosybirsk: 420 zł
– pociąg Nowosybirsk – Irkuck: 240 zł
– wizy: 800 zł

Co najmniej drugie tyle przed nami.

Tyle na dziś. Jutro z rana siadam na motocykl i jadę dookoła Tatr. Zanosi się na 3 dni trasy w deszczu :(

Zapraszam do lajkowania, udostępniania, komentowania.

No Comments